Bursaspor Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda konuşan Mesut Mestan şunları söyledi: "Gönül isterdi ki bu salon dolu olsun. Biz böyle yaptıkça yalnızlığa itiliyor Bursaspor. Biz yarın varız yarın yokuz. Burası bizim babamızın malı değil. Bütün amacımız bu takımı Süper Lig'e çıkarmak. Bu süreçte yanımızda olan var olmayan var.

Çok bağırmıyorsun sesin çıkmıyor diyen var. Ama bağırınca da federasyondan ceza aldık. Aslında takımımız iyi yerde... Daha iyi olabilirdik ama maalesef...

Bursaspor'un gelirlerine gelince, maalesef 1. Lig'e düşünce 15 milyon TL civarında gelirimiz. O da zaten tahtaya gitti. Biz sıfır bütçe ile buraya getirdik. Yönetim kurulunun da katkısı var. Biz de elimizi cebimize attık. Keşke atmasaydık. Kendi bütçesiyle Bursaspor dönseydi. Çünkü herkesin parası kıymetli olduğu gibi bizimkisi de kıymetli. Ama şunu gözden kaçırmamız lazım, çok üzülerek söylüyorum, sanayicilerimizi Bursaspor'dan uzaklaştırıyoruz. Dikkat etmemiz lazım.

Biz birbirimize hakaret etmeyi marifet sayarsak daha çok zor günler geçiririz. Bursaspor'a zarar verecek hatalar yapmamız lazım.

Bir tane Bursaspor'umuz var. Bursa'nın dışında çok güçlüyüz ama Bursa'da değiliz. Benim kahraman olmak gibi bir niyetim yok. Bu takımı hepimiz Süper Lig'e çıkartalım. Bu takıma sahip çıkalım. "