Bursaspor Başkanı Mesut Mestan, Divan Kurulu’nda konuştu.

Mestan, şunları söyledi: “Size 3 aylık dönemde neler yaşandı anlatmak istiyorum. Bu sürede teknik direktör değişikliğine gittik. Devre arasında da 5 oyuncu transfer etti. 4’ü Süper Lig oyuncusu bir de yedek kaleci aldık. 6 oyuncumuzla da 2’si kiralık 4’ü ile de anlaşarak ayrıldık. Şu anda kulübe maliyetleri yok. Geldiğimiz noktada, bu görevin zor olduğunu biliyorduk.”

“ARZU ETTİĞİMİZ KAMPANYA GERÇEKLEŞMEDİ”

“Bursaspor’un büyük olduğunu da biliyorduk. Yalnız kalmayacağımızı da biliyorduk. Yüke sizler de ortak oldunuz. Belli kampanyalar yaptık. Başardık veya başaramadık. Ama şunu net söylemek istiyorum. 1 TL verenden de Allah razı olsun 1 milyon vereden de razı olsun. Geldiğimiz noktada arzu ettiğimiz yardım kampanyası gerçekleşmedi. Bu yola çıktığımızda insanları Bursaspor’u sahiplenmeye yönelik hareketler yapmaya hedef seçtik. Biz ne kadar birlikte olursak o kadar rahat bu yolu yürürüz diye düşündük. Uzun zamandır böyle sakin Divan toplantısı olmuyordu. Herkese teşekkür ederim. Bize yakışan budur.”

“HATALAR YAPTIK AMA…”

Bursaspor’un eksikleri vardır. Planlarımızı yapıyoruz. Kısmen yapıyoruz ama detaylı yapamıyoruz. Biz Bursaspor’u nasıl Süper Lig’e döndürürüz diye düşünüyoruz. Bunun uğraşı içindeyiz. Çok şükür ki geldiğimiz noktada, hatalar yaptık ama kulübümüzü zora sokacak ve geleceğini ipotek altına alacak hatalar yapmadık. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte canla başla uğraşıyoruz. Bursaspor da Süper Lig’e çıkacaktır. Takımı başarılı buluyoruz. Daha iyisini yapar mıydık? Süreç zorluydu, yapardık veya yapamazdık ama şu an yapılmış gibi görünüyor.

Bursaspor Lisesi ve Üniversitesi kurulması çok önemli. Çok büyük önem vermemiz gerekiyor. Bunu beğinde değil biraz da icraata dökmek lazım. Hepimize görev düşüyor.

“1 KURUŞ GELİR GETİRECEK GAYRİMENKUL YOK”

Bursaspor’un geçmiş yıllarda bir sürü gayrimenkulleri vardı. Önemli olan satılamaz gayrimenkuller elde etmemiz gerekiyor. Maalesef şu anda 1 kuruş gelir getirecek gayrimenkul yok. Geçmişte bunlar vardı. Onlar bu sene olsaydı kısmen de olsa rahatlardık. Sezon başından beri çok ağlama edebiyatı yapmadık. Bursasporlularımızın hevesini kırmayalım istedik. Duruş sergiledik. Bursasporumuz 2 ay sonra Süper Lig’de oluruz inşallah.