Bursaspor’a devre arasında transfer olan Serdar Özkan, Adana Demirspor’u 2-1 yendikleri maç ve hedefleri hakkında konuştu. Serdar Özkan, Bursaspor’a neden transfer olduğunu da açıkladı. 

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Serdar Özkan’ın açıklamaları şu şekilde:

Adana Demirspor maçı 6 puanlık maçtı”
Adana Demirspor maçı 6 puanlık bir maçtı. Aslında rakibimiz de iyi başlamıştı. Adana Demirspor iyiydi. Güzel bir maç oldu. Özer’in kırmızı kartına kadar iyi oynadık. Rakip de iyi oynadı ama kazanmasını bildik. Bu hafta da çok kritik bir Erzurumspor maçı var. Onu da kazanırsak önümüzün daha da açılacağını düşünüyorum.

Bursaspor’u neden tercih etti?
Devre arası takıma katıldığımda arkadaşlarımda kenetlenmeyi görmüştüm. Devre arasında iyi takviyeler oldu. Süper Lig’e lider olarak çıkmak istiyoruz. İnşallah bunu başaracağız. Adana Demirspor, Erzurumspor maçları 6 puanlık maçlardır. Lider olarak çıkabiliriz diye düşünüyorum. Puan farkı da eridi. Hatayspor puan kayıpları yaşadı. 6 puanlık maçları kayıpsız geçersek lider oluruz.

 ”Stresi kim kaldırırsa o ipi göğüsler”
Adana Demirspor kadrosuna bakınca Süper Lig’de oynamış ve oynayacak kapasitesi olan isimler var. Herkes herkesi yenebiliyor. Son haftalara giriyoruz. Telafisi olmayan haftalarda kim stresi kaldırabilirse ipi göğüsleyebilir diye düşünüyorum.

Süper Lig için geldim”
Antalyaspor ile kontratım vardı. Bursaspor’un bana olan sevgisi, ilgisi, taraftarın yaklaşımı, İbrahim Üzülmez… İbrahim Üzülmez, onu kıramayacağım bir konuşma yaptı. Bursaspor’un nasıl bir camia olduğunu biliyoruz. Ben Bursaspor’un Süper Lig’e yeniden çıkacağını düşünerek geldim. Başka takımlarda oynarken, Bursa’daki atmosferden etkileniyordum. Bu da beni Bursaspor’a çeken başka etkenlerden biriydi.

Bursaspor taraftarlarına mesaj
Taraftarlarımızın etkisi çok önemli. Öyle bir baskı kuruyor ki taraftarlarımız… Bizi çok etkilediler. Oyunumuza da bunun pozitif yansıdığını düşünüyorum.

İbo ağabey diye ağzımdan kaçıyor”
İbrahim Üzülmez ile birlikte çok maç oynadık. Antrenmanlarda İbo ağabey diye ağzımdan kaçırıyorum. Sonra İbo Hocam diyorum. Ben böyle söyleyince hiç tepki vermiyor, istediğini söyle diyor. Kendisini teknik direktör olarak da ispatladı. Süper Lig’e takım çıkardı, görevler aldı. İnşallah hep beraber Süper Lig’de devam ederiz.