bayramsen @ bspor.net

Merhabalar,
Sizlere kuruluş amacımızı ve her şeyin nasıl başladığını anlatmak istiyoruz.
Ben Bayram Şen. Sizler gibi Bursaspor sevdalısı bir taraftarım. Sefasıyla, cefasıyla bu sevdanın peşinden koşan sizler gibi bir vatandaşım.
2019 Mayıs'ında kötü yönetilmenin bariz sonucu olarak bir alt lige düştüğümüzde, bu mücadelenin sadece sahada değil, masa başında da yürütüldüğünü bir kez daha tecrübe ettik. Güçlü ve akil hareket edemeyecek yönetimlerin seçilmesini izledik hep.
Sosyal medyadan tanıştığım Cem Bolamat ile bunun tek çözümünün, özgürce hareket edebilen, menfaat ilişkileri olmayan kongre üyeleri olduğunu hep konuşurduk.
Ve kendi çapımızda ulaşabildiğimiz herkese her zaman kongre üyesi olup, kulüpte sorumluluk almasını, söz hakkını elde etmesini tavsiye ettik.
Engin Batu kardeşimizle tanışıp, fikir ortaklığını paylaştığımızı görünce, bu tavsiyeleri, ikna çabalarını arttırmaya çalıştık. Engin kardeşim, onlarca yeni üye kaydı yaptırmayı başardı.
Biz hem eski hem de yeni üye arkadaşlarla bir araya gelip ortak hareket etme kararı alıp, sosyal medyanın ulaşabilirliğini kullanıp, daha çok taraftarımıza bu çağrıyı yapma niyetiyle de BURKÜP'ü (Bursaspor Kongre Üyeleri Platformu) hayata geçirdik. Özetle tek çağrısı kulüp üyeliği olan bir platform kurduk. Böylece, üye olmak isteyen herkese hem bilgilendirme yaomayı hem de işlemlerde yardımcı olmayı amaç edindik.
Zamanla aramıza katılanlarla birlikte, bu üyelik hareketini yaymak istiyoruz.
Hiç bir şekilde yönetimsel bir algı oluşturma derdimiz yok. Başkanlığa ya da yönetime aday sokma derdimiz de yok.
Geçmiş bazı oluşumlardan arda kalan olumsuz tecrübelerin, hakkımızda yanlış intiba oluşturmasına üzülüyoruz. Biz herhangi bir güç platformu değiliz; kongre üye sayısının artmasıyla daha demokratik seçimler yapılacağına inanan insanlarız.
Herkes zaman içerisinde pozitif icraatlerimizi görüp, amacımızı anlamış olacak; bu konuda içimiz rahat. Üye olmasina yardımcı olduğumuz hiç kimsenin oyunu kullanma özgürlüğüne karışmayacağız, yönlendirmelerde bulunmayacağız.
Tüm camia bilsin ki üye olmak, kulübün geleceğinde sorumluluk almak ve söz sahibi olmaktır. Bu iyi niyet hareketinden kimsenin şüphesi olmasın.

Saygılarımızla...