sinankaloglu @ bspor.net

Bursaspor, zor bir süreçten sonra misafir olduğu lige başladı. Transfer yasağı ve oyuncuların takıma geç katılımıyla ilk maçlara istenilen kadro ile çıkılamadı.

Buna rağmen yetenekli gençler ile sezona iyi puanlarla başlanıldı. Transfer yasağının kalkması ve yeni transferlerin de katkısı yavaş yavaş etkisini göstermeye başladı.

Ama yeni isimler tam hazır değiller. Kazanan bir takımda da yer bulamıyorlar. Ancak, Selçuk ve diğer yeni transferler çok önemli oyuncular. Benim fikrim Milli Takım arasından sonra hazır olacaklardır. O zaman da kadro olarak ligin üstünde olan bu takım, daha da fark yaratacaktır.

TÜRKİYE’NİN EN ZORLU DEPLASMANIDIR

Yalçın Hoca idealist ve genç hoca. Bir oyun stratejisi var. Genelde takımı topla oynatmayı seviyor. Pas ve pasa dayalı oyunları tercih eden bir Hoca. Bu da Bursaspor gibi kaliteli bir kadro için avantaj. İçerde taraftar baskısıyla da çok büyük avantaj yakalayan bir takım var şu anda. Bursaspor tribünleri, Türkiye’nin en zorlu deplasmanıdır. Ben bu sene Bursaspor’un çok rahat Süper Lig’e çıkacağına eminim.

Başkan ve yönetim çok büyük bir fedakarlık gösteriyorlar. Tüm camianın Bursaspor'un etrafında kenetlenmesi lazım. Zorlu süreçte herkes başkan ve yönetime destek olmalı

ALİ AKMAN ÇOK ENTERESAN BİR OYUNCU

Kubilay’ı bu sene daha iyi görüyorum. Yavaş yavaş üstüne koyarak gidiyor. Seleznov kendisini Türkiye’de kanıtlamış bir oyuncu. Ama hazır olmadığını görüyorum. Kubilay da Seleznov da Bursaspor’a büyük katkı sunacaktır. Ali Akman çok enteresan bir oyuncu ve golcü. Bursaspor’un Ali Akman’dan daha fazla yararlanması lazım. Hem ondan hem de Burak ve Emirhan’dan ciddi paralar kazanabilir Bursaspor…

TECRÜBELENMELERİ BİLE YETER

Türk oyuncuların Avrupa’ya açılması beni memnun ediyor. Avrupa arenasında daha fazla yer almamız lazım. Başarılı olup olmamak önemli değil. Tecrübelenmeleri bile yeter. Giden oyuncular hep yetenekli oyuncular. Yoksa zaten Avrupa’ya gidemezlerdi. Hem sosyal hem de kültür olarak kendilerine çok şey katacaktır. Bu durumları da hem kendilerine hem de gençlere örnek olacaktır.

BAMBAŞKA BİR HAVAYA BÜRÜNDÜ

Milli Takım kabuk değişikliğine gitti. Hem oyuncu hem de teknik adam olarak… Gelecek için olumlu bakıyorum. İyi oyuncular geliyor, gelmeye de devam edecektir. Son maça kadar Milli Takımın performansını arttırması lazım. Ciddi rakipler var. Takımın geleceği iyi. Lucescu dönemindeki olumsuz tablo bambaşka bir havaya bürünmüş durumda.