cengizduman @ bspor.net

Daha dün gibi aklımda 2011 yılının 1 Haziran'ı... Timsah Arena’nın resmi temel atma töreni yapılıyor. Planlamalara göre iki, İKİ, 2 senede tamamlanıp hizmete açılacağı deklare ediliyor…

Yapımı uzunca bir vakit almasına rağmen 21 Aralık 2015 tarihinde birçok eksiğine rağmen Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımlarıyla kullanıma açılıyor. İçeride gözle görünmeyen elektrik ve mekanik işlerin dışında, stadyuma ismini veren “TİMSAH KAFASI” henüz tamamlanmayan ve sırada bekleyen iş kalemlerinden sadece biriydi!

Ben olaya biraz daha farklı bir noktadan bakmak istiyorum, herkesin Timsah Kafası’nı kafaya taktığı bir ortamda asıl en önemli konunun aslına bakılırsa başka bir konunun olduğunu ifade etmek isterim. Her ne kadar “Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu” olarak lanse edilse de Bizim için “Timsah Arena” olan stadyumun en büyük dezavantajı sizce nelerdir?

Maç günleri oluşan keşmekeşin en büyük sebebi düzensiz ve yetersiz otopark alanı gösterilebilir. Ulaşım yollarının yetersizliği söylenebilir, her fırsatta toplu ulaşım vurgusu yapılırken yetkililerin maç çıkışı Bursaray girişlerine herhangi bir önlem almadığı ifade edilebilir. Hayran Caddesi olarak bilinen Stadyum caddesindeki trafik sıkışıklığı gözlemlenirken trafik ekiplerinin neredeyse tamamının ileride Mihraplı civarındaki yolların bir kısmının kapatılarak “VİP ÇIKIŞI” nı rahatlattığını açıkça söyleyebiliriz!

Peki, bu durumu neredeyse tüm Bursaspor camiası biliyorken, yetkililer neden 3 maymunu oynuyorlar?

Neredeyse her söylemde “Martta bitecek” deniliyorken 2018 ve 2019 Mart’larının çoktan geçtiğini, 2020 Mart ayına ise sadece 5 ay kaldığını hatırlatmak isterim!

Yıllar önce A Milli Takım’ın kazandığı tarihi Hollanda ve Almanya maçlarının yanı sıra ev sahipliği yaptığımız diğer tüm A Milli maçlarında Bursa olarak tribünün hakkının verildiği hatırlatmasının yanında “neden bugün TİMSAH ARENA’da milli maç oynanamıyor?” sorusunun da cevabının verilmesi gerekmiyor mu?

İlk yetkili kurum olan Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin cevabının yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanlığı bu hususta ne düşünüyor acaba! Gençlik ve Spor Bakanlığı demişken;

Gençlik ve Spor Bakanı Sn. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 18.10.2019 tarihinde (dün) şehrimizde olduğunu biliyoruz. Programını incelediğimizde belki de şehrimizin ve ülkemizin en önemli spor yatırımlarından biri olarak gösterebileceğimiz ve yapımına başlanmasının üzerinden 8 yılı aşkın bir zaman geçmiş olmasına rağmen halen bitirilememiş bir organizasyon olarak bildiğimiz Timsah Arena’ya gitmediğini görüyoruz!

Sahi “BAKAN” oraya bakmamış mı?

Mart kapıdan baktırır mı bilinmez ama yakacak kazma kürek olmadığı kesin...

Umarım birileri söz verirken bir yerlerden güç almıştır…